Olumsuz İçerik ve Haber Kaldırma

İnterneti bu kadar önemli kılan iki büyük etmen mevcuttur. İlki her kesimden insanın erişimine açık olması, ikincisi ise erişen herkesin içerik üretmesine izin sağlamasıdır. Türkiye için konuşacak olursak nüfusumuzun %60’ı internete bağlı. Bu da neredeyse 47 milyon insan demek. Özellikle sosyal medya ve bloglar üzerinden birçok insan bir çok konuda fikir belirtme, yorum ve inceleme yapma olanağına sahip.

Dolayısıyla internette olan her şey internette kalmıyor; öncelikle güvenilirliği ve marka imajını belirliyor, sonrasında da satışlardan müşteri memnuniyetine kadar her alanı etkiliyor. Doğal olarak gelişen bu kolektif bilgi bankasına viral marketing, karalama kampanyaları, kötü niyetli ve yanlı incelemeler, bilgi güvenliği ihlalleri de eklenince üretilen içeriklerin kontrol edilmesi gereksinimi oluşuyor.

Dahası, vahşi internet kurallarına uygun hareket edilmezse, internet cezalandırıyor. Örneğin küçük gruplara hitap eden bir içerik uygun olmayan yöntemlerle kaldırılmaya çalışıldığında çok daha fazla insanın gündeminde olabiliyor. Streisand effect olarak bilinen bu fenomeni engellenmeye çalışılmış fakat bir şekilde karşılaştığınız bilgi bütünü olarak düşünebilirsiniz.

r-fresh interneti bilen, internete uygun hareket edebilen ve interneti kullanan bir ekiptir. Hakkınızda çıkan yalan haberleri, istenmeyen yorumları, hakaret içeren tüm olumsuz içerikleri kaldırıp sizlere yepyeni, taze bir itibar sağlayacağız.